Home » Aktualności » Ogólnopolski projekt edukacyjny – „Z ekologią na Ty”

Pogoda

Ogólnopolski projekt edukacyjny – „Z ekologią na Ty”

W ostatnich latach wzrost świadomości ekologicznej stał się jednym z kluczowych trendów społecznych. Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na ochronę środowiska naturalnego i podejmuje działania na rzecz jego ochrony. Ważne jest także edukowanie najmłodszych, by od najwcześniejszych lat kształtować w nich postawy proekologiczne. Takie działania podejmuje również ogólnopolski projekt „Z ekologią na Ty”. W ramach projektu, w którym biorą udział 5-latkowie, mający na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej.

Jednym z najbardziej popularnych zadań jest wykonanie makiety lasu, w której dzieci mogą zaprezentować swoje wyobrażenie na temat funkcjonowania ekosystemu leśnego. Pod czujnym okiem nauczyciela ustawiały gałązki w odpowiednich miejscach, tworząc drzewa, krzaczki oraz inne elementy charakterystyczne dla lasu. Układały również przygotowane zwierzątka w rozmaitych zakamarkach makiety, aby wprowadzić do niej jeszcze więcej życia. Wykonanie makiety lasu nie tylko rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci, ale również pozwala zrozumieć zależności panujące w przyrodzie. Dzieci z różnego rodzaju materiałów stworzyły swoją własną mini-wersję lasu.

W ramach projektu ”Z ekologią na Ty” dzieci mają możliwość nie tylko wykonywania makiety lasu, ale również uczestniczenia w innych zabawach i aktywnościach edukacyjnych związanych z ekologią.

Dzięki takim inicjatywom, najmłodsi członkowie społeczeństwa mają szansę stać się aktywnymi obrońcami środowiska i przyczynić się do zmian na lepsze.

GALERIA

Licznik Odwiedzin :

listopad 2023
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Skip to content