Home » Aktualności » WYCIECZKA DO GDYNI

Pogoda

WYCIECZKA DO GDYNI

Grupa 28 uczniów z klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu w dniach 15 – 16 .06 2023 roku przebywała na dwudniowej wycieczce. Pierwszym punktem programu było Muzeum Emigracji w Gdyni. Siedzibą muzeum jest dawny Dworzec Morski z przeszkloną ścianą i tarasem widokowym na morze.

Obok cumują ogromne wycieczkowce z całego świata. Dzieci poznały historię ludzi, którzy opuszczali ziemie polskie od XIX wieku, czasu Wielkiej Emigracji do dzisiaj.

Będąc nad morzem wjechaliśmy kolejką na punkt widokowy na Kamienną Górę. W miejscu punktu widokowego stoi charakterystyczny krzyż. Przepiękny widok na port jachtowy, Skwer Kościuszki. Tutaj cumują zabytkowe okręty i statki żeglarskie, Dar Pomorza, Błyskawica, a nieopodal znajduje się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Następnie czekała atrakcja sportowa, trampoliny na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku Movement Arena. Nocowaliśmy około 100 metrów od morza w Stanicy Harcerskiej w Gdyni, za oknami naszych pokoi słychać było morskie fale.

Kolejnego dnia dzieci bawiły się w Aquaparku w Redzie. Jedną z największych atrakcji były zjeżdżalnie wodne. Ciekawą propozycją jest pofalowana zjeżdżalnia wodna jak i leniwa rzeka, po której pływa się pontonami. Na koniec wycieczki było Centrum Nauki Experyment w Gdyni, obiekt podzielony na strefy tematyczne, w których każdy mógł coś atrakcyjnego dla siebie znaleźć. Idealne miejsce na zabawę i naukę, bo nie ma tam ograniczeń wiekowych. Poprzez eksperymenty można łatwiej przyswajać wiedzę i rozbudzać ciekawość świata.

Wizyta w McDonald`s zakończyła naszą podróż.

Tekst: Renata Woźniak

Zdjęcia: Agnieszka Jara

GALERIA

Licznik Odwiedzin :

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj   sie »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Skip to content