Home » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Pogoda

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji 6 listopada w naszym przedszkolu przedszkolacy przebrały się za swoją ulubioną postać bajkową i przybyli na królewski bal.

Tego dnia dzieci wysłuchały fragmenty najbardziej znanych baśni i bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Dobierały rekwizyty z bajek oraz zamieniały się w Kopciuszka oddzielając ziarna od grochu. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

GALERIA

Licznik Odwiedzin :

listopad 2023
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Skip to content