Home » Aktualności » URODZENI, BY WYGRYWAĆ !

Pogoda

URODZENI, BY WYGRYWAĆ !

Bardzo dobrze spisały się dwie ekipy szkół podstawowych z gminy Lubawa, biorące udział w etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zwyciężyła drużyna z Rożentala, a na drugim miejscu uplasowało się Grabowo-Wałdyki.

Obie szkoły do zawodów przygotowała Sylwia Waldan, która od kilku lat z powodzeniem udowadnia, że z jej podopiecznymi muszą liczyć się nie tylko w województwie, ale i w kraju.

Tematem tegorocznej edycji imprezy była „Woda w przyrodzie”. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, ze względu na ograniczenia sanitarne, zmagania nie odbyły się w jednym miejscu; organizatorzy tj. Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie odwiedzili każdą placówkę biorącą udział w konkursie, aby tam przeprowadzić ten etap.

W konkursie uczestniczyły zespoły ze szkół podstawowych (klasy VII – VIII), które wygrały wcześniej eliminacje.Uczestnicy konkursu oraz opiekunowie drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody  dofinansowane przez  Warmińsko – Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Startujący w konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych swojego regionu, ale również: z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii.

Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składającego się z 25 pytań; oceną drużyny była suma punktów poszczególnych jej członków. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, zaś łącznie drużyna maksymalnie mogła zdobyć 75 punktów.

Celem tej części konkursu było wyłonienie drużyn – reprezentantów parków krajobrazowych na etap wojewódzki, który odbędzie się 29 kwietnia na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Tam będzie rywalizować sześć szkół, które zajęły pierwsze miejsce w etapach parkowych w poszczególnych rejonach.

Pierwsze miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu w składzie: Iga Marszelewska, Adam Uliński, Aleksandra Rybicka, z łącznym wynikiem 49 punktów.

Ww. drużyna będzie reprezentowała Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich na finale wojewódzkim.

adja

 

 

Licznik Odwiedzin :

luty 2022
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  
Skip to content