Home » Aktualności » Wycieczka do Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich

Pogoda

Wycieczka do Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich

W dniu 9.10.2020 uczniowie Szkoły Podstawowej w Rożentalu wraz z opiekunami wybrali się do Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, aby poznać jego walory przyrodnicze i kulturowe .

Wędrówka rozpoczęła się od najwyższego punktu czyli Góry Dylewskiej. Tam  dowiedzieliśmy się o uformowaniu  współczesnej rzeźby terenu, na które wpływ wywarło podłoże geologiczne. Po przejściu na polanę  zapoznaliśmy się z lapidarium,  gdzie mogliśmy obserwować i  podziwiać zebrane głazy narzutowe zebrane w jednym miejscu.

Dowiedzieliśmy się, że głazy te zebrane zostały z pobliskich okolic, a pochodzą z ostatniego zlodowacenia.

Uczniowie poznali warstwy lasu  oraz występujące tam gatunki roślin. Dowiedzieli się o najwyżej położonym jeziorze w województwie warmińsko-mazurskim ,a jednocześnie rezerwacie czyli o „ Jeziorze Francuskim”. Uczyli się orientować mapę w terenie. Dokonywali prostych obserwacji przyrodniczych.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Glaznot ,aby wejść na wspaniały nasyp starej linii kolejowej. Schodząc z wiaduktu, udaliśmy się w kierunku kościoła ewangelickiego oraz zeszliśmy do Kamiennego „ Kręgu Wspólnoty Kultur”, który mówi o pogranicznej specyfice miejscowości i mieszania się narodów i kultur. Dziś  to miejsce pełni walory kulturowe i edukacyjne.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, uczniowie wrócili zadowoleni i szczęśliwi do szkoły.

Galeria

Linki

Październik 2020
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Skip to content