Home » Aktualności » Galeria klasy VII

Pogoda

Galeria klasy VII

Również klasa VII nie zawiodła, w tym trudnym dla nas okresie. Eksponowane poniżej małe dzieła sztuki, powstały podczas kreatywnych spotkań plastycznych online w zaciszu „domowych pracowni”.

Uczniowie spotykają się na lekcjach raz w tygodniu, rozwijając swe umiejętności artystyczne w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Prace, które wykonali, możemy teraz obejrzeć w formie dokumentacji fotograficznej na wystawie szkolnej.
Jeszcze przed Wielkanocą, powstały dwie prace: Pisanka w technice mieszanej oraz ozdoba przestrzenna Zając Wielkanocny, z surowców wtórnych. Głowy zająców zostały wykonane z kulek papierowych, korpus to butelki szklane lub plastikowe. Całość uczniowie oklejali tym, co mieli w domu: sznurkiem, włóczką, kartkami bloku rysunkowego, szarym papierem lub gazetą. Na koniec wycinali i obrysowywali oczy, pysie z zębami, wąsy i przyczepiali kolorowe kokardki.
Po świętach powstała jeszcze jedna praca, portret w technice rysunku ołówkiem. Rysunki portretów należą do jednych z trudniejszych rysunków. Uczniowie próbowali zgłębić umiejętność w miarę realistycznego rysowania, zrobienia dobrej proporcji i właściwego cieniowania. Poświęcili temu dużo czasu i energii. W efekcie końcowym powstało sporo ciekawych prac.

Galeria

Linki

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Skip to content