Home » Aktualności » OWOCNY ROK KATECHETYCZNY

Pogoda

OWOCNY ROK KATECHETYCZNY

Dziesięć miesięcy zleciało bardzo szybko, ale także bardzo pracowicie. Pomimo pandemii i 3-miesięcznego zdalnego nauczania, zarówno w przedszkolu, jak i w szkole podejmowanych było wiele inicjatyw w ramach katechizacji dzieci i młodzieży.

W październiku obchodziliśmy Święto Szkoły. W 15. rocznicę nadania szkole imienia, wpisało się nabożeństwo „Uwielbiamy Cię Panie Jezu w Świętym Janie Pawle II”, które było połączeniem wieczoru chwały z rozważaniami na temat Patrona Szkoły. Uroczystość uświetnił zespół instrumentalno-wokalny pod kierownictwem dyrektora szkoły Marka Józefowicza. Finałem obchodów Święta Szkoły była uroczysta akademia połączona z konkursem-quizem wiedzy o Patronie. Uwieńczeniem świętowania był udział grupy uczniów klas VI-VIII w XIX Pielgrzymce Rodzin Szkół  Jana Pawła II .

30 października w naszym przedszkolu odbyła się Biesiada Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się za wybrane przez siebie osoby święte. Zabawy, tańce zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

W grudniu szkolne koło Caritas zorganizowało mikołajkowy kiermasz ciast. Zebrane fundusze wsparły świąteczną paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie.

W wigilię dla osób starszych i samotnych oraz w szkolne spotkanie opłatkowe uczniowie klasy VI przedstawili jasełka w formie teatru cieni. Bożonarodzeniowy teatr ubogacił szkolny zespół instrumentalno-wokalny. Całość przygotowali dyrektor szkoły Marek Józefowicz i katecheta Andrzej Chołaszczyński. Piękną scenografię wykonała p.Agnieszka Jara.

„Wielkanoc w naszych domach”, „Ja i mój pupil”, „Laurka dla naszego Patrona”, „Ze starego albumu” i wreszcie „Olimpiada Maryjna” – to szkolne konkursy organizowane w ramach katechizacji lub w korelacji z katechezą.

Treściami religijnymi ubogacono także  zoom-akademię z okazji 100 lecia urodzin Patrona Szkoły Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział okolicznościowym teledysku „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który został przygotowany przez dyrektora szkoły Marka Józefowicza

Niemal przez cały rok ukazywała się religijna gazetka „LOLEK”.

Wszystkie ważne wydarzenia były poprzedzone Mszą św. Niedzielne Msze św. o godz. 11:30 są Mszami dla dzieci i są muzycznie oprawione przez uczniów. Dzieci i młodzież brała czynny udział w nabożeństwach różańcowych.

31 maja klasa IV przeżywała uroczystą Mszę św. w rocznicę I Komunii św., a 7 czerwca odbyła się uroczystość I Komunii św. 20 uczniów klasy III.

Uwieńczeniem katechizacji jest projekt uczniów klasy VII p.t. „Niebo”, który został przedstawiony w formie multimedialnej.

 

A.Chołaszczyński

 

IX numer Gazeta Lolek Do pobrania

Linki

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Skip to content