Home » Aktualności » KONKURSY PAPIESKIE I E-AKADEMIA

Pogoda

KONKURSY PAPIESKIE I E-AKADEMIA

W poniedziałek 18 maja o godzinie 20:00 społeczność szkoły zebrała się na e-akademii. Podczas papieskiej uroczystości ogłoszono laureatów dwóch konkursów: plastycznego oraz  Szkolnej Olimpiady Maryjnej.

Pierwszy z nich – plastyczny –  pod nazwą „Laurka dla Jana Pawła, przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie laurki dla Jana Pawła II w sposób tradycyjny (ręcznie), w dowolnej technice plastycznej. Należało też uzupełnić Laurkę odpowiednim wpisem. Mógł to być cytat Jana Pawła II, wiersz o Janie Pawle II albo słowa dziękczynienia czy prośby do Ojca Świętego. Wykonane prace plastyczne należało sfotografować i przesłać do organizatorów. Pracami uczniów klas 0-III zajmował się nauczyciel religii, p. Andrzej Chołaszczyński, a pracami uczniów klas IV-VII- p. Agnieszka Jara. Głównymi kryteriami oceniania prac były walory artystyczne, pomysłowość, kompozycja i estetyka wykonania.

Oto zwycięzcy w kategorii klas IV-VIII:
I miejsce – Łukasz Szordykowski, Agata Kordalska, Oliwia Sadowska,
II miejsce – Patryk Laskowski, Martyna Dziąba, Dorian Górski,
miejsce III – Aleksandra Rybicka, Ilona Szczepańska i  Karolina Baranowska, wyróżnienia  – Bartosz Babski i Julia Szauer. Natomiast w klasach młodszych wyróżniono następujących uczniów: Kacper Śliwiński, Karolina Bojar, Konrad Żuchowski, Maja Sas i Ola Gutowska.

W nawiązaniu do dewizy całego pontyfikatu św. Jana Pawła II „Totus Tuus” w naszej szkole, w ramach katechezy, ogłoszono Olimpiadę Maryjną, w której wzięli udział prawie wszyscy uczniowie z klas VI-VIII. Po dwóch etapach konkursu wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Anna Kołecka, miejsce drugie – Oliwia Sobota, a na trzecim miejscu uplasował się Krystian Śliwiński. W gronie laureatów były także: Jagoda Puchalska, Natalia Frydrych, Anna Ewertowska, Dominika Petrikowska i Ilona Szczepańska. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i wręczamy im dyplomy i nagrody.

Finałem historycznego wydarzenia była premiera teledysku „Nie zastąpi Ciebie nikt”. W projekcie sygnowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego wzięło udział stu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W nagranie piosenki – hymnu obchodów  jubileuszu -zaangażował się dyrektor szkoły – Marek Józefowicz.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia szkolnych obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II – serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego śpiewania!

A. Chołaszczyński

Licznik Odwiedzin :

maj 2020
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content