Home » Aktualności » Wigilia dla osób starszych i samotnych

Pogoda

Wigilia dla osób starszych i samotnych

W ostatnich dniach Adwentu w naszej szkole gościliśmy seniorów. Spotkanie opłatkowe poprzedziły jasełka. Tym razem  historię Narodzenia Pańskiego przedstawiono w formie teatru cieni. W role: Maryi, Józefa, karczmarzy, pastuszków i trzech króli wcielili się uczniowie klasy VI. Opowieść o tym niezwykłym wydarzeniu sprzed 2000 lat muzycznie ubogacił szkolny zespół instrumentalny oraz chór. Nad bożonarodzeniową częścią artystyczną czuwali: dyrektor szkoły Marek Józefowicz i katecheta Andrzej Chołaszczyński a dekorację wykonała pani Agnieszka Jara.

Następnie seniorzy wraz z nauczycielami spotkali się przy stole wigilijnym. Tą część rozpoczął ks. prob. Zdzisław Licznerski. Wspólna, symboliczna wieczerza wigilijna, poprzedzona dzieleniem się opłatkiem była dobrym czasem rozmów i wspomnień. Jak przystało na prawdziwe spotkanie wigilijne nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd oraz prezentów . Wszyscy Goście otrzymali ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Linki

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031