Home » Aktualności » Święto szkoły

Pogoda

Święto szkoły

3 października wspólnie obchodziliśmy Święto Szkoły. Tegoroczne świętowanie zbiegło się z 15-tą rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęła Msza św., którą celebrował ksiądz proboszcz Zdzisław Licznerski. Obchody w szkole rozpoczęły się ślubowaniem uczniów klasy I.

Po części artystycznej przygotowanej przez wychowawcę panią Wiesławę Lewalską, pan dyrektor Marek Józefowicz dokonał pasowania 17 nowych uczniów: Zuzi Bojar, Magdy Eremus, Wiktora Fert, Oli Gutowskiej, Jagody Jankowskiej, Oliwii Jurkiewicz, Mariki Kurchan, Tomasza Kurchan, Krystiana Licznerskiego, Amelii Maliszewskiej, Lilianny Maliszewskiej, Adama Marszelewskiego, Antoniego Orzechowskiego, Wojtka Podemskiego, Maji Sas, Szymka Szulc i Konrada Żuchowskiego. Nowo mianowanych uczniów naszej szkoły przywitali starsi uczniowie z klasy II. Pierwszoklasiści otrzymali upominki i pamiątkowe teczki na świadectwa, które w przyszłości odbiorą w naszej szkole.

Po ślubowaniu cała społeczność szkoły obejrzała prezentację multimedialną pod tytułem „Jan Paweł II – droga do świętości”, której narratorem była Dominika Petrikowska, a w rolę Karola Wojtyły wcielił się Jeremiasz Jaroszewski. Pokaz był wstępem do drugiej części obchodów Święta Szkoły. Tym razem był to finał szkolnego konkursu o Patronie Janie Pawle II. Do pojedynku zasiadły dwuosobowe reprezentacje uczniów klas V-VIII, a za stolikiem jury zasiedli pani Katarzyna Łatkowska i ks. Zdzisław Licznerski. Trzy tury pytań o różnym stopniu trudności były przeplatane występem zespołu wokalno-instrumentalnego pod batutą pana dyrektora Marka Józefowicza. Rywalizację wygrał duet z klasy VII: Dominika Petrikowska i Sandra Junker, drugie miejsce ex aequo zajęły ekipy z klasy VIII: Ania Szauer i Oliwia Sobota oraz z klasy V: Mateusz Sliwiński i Patryk Laskowski. Trzecie przypadło reprezentacji klasy VI: Julii Szauer i Magdzie Kurchan. Finalistom nagrody wręczyli m.in.: sekretarz Gminy Lubawa p. Adam Roznerski oraz dyrektor szkoły p. Marek Józefowicz. Konkurs przygotował i poprowadził Andrzej Chołaszczyński.

Galeria

 

Linki

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031