Home » Aktualności » Cała szkoła czyta dzieciom

Pogoda

Cała szkoła czyta dzieciom

W środę 15 maja 2019 r.,  już po raz dwunasty, odbyła się w Szkole Podstawowej w Rożentalu akcja „Cała szkoła czyta dzieciom”. W trakcie 6 godzin lekcyjnych poszczególne klasy przychodziły do biblioteki szkolnej, gdzie uczniowie mogli wysłuchać wybranych przez siebie lub osoby czytające, fragmentów książek. Ten mini maraton czytelniczy zorganizowano w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego, głośnego czytania dzieciom. Takie akcje są tanią i skuteczną metodą wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci.

Do czytania  książek zostali zaproszeni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie klas starszych, którzy z zainteresowaniem słuchali czytanych opowieści. W międzyczasie mogli kolorować przygotowane przez bibliotekarkę szkolną, p. Agnieszkę Jara, kolorowanki. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji.

Ponadto, uczniowie naszej szkoły, w tym dniu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji w biciu rekordu czytania na przerwie, „IV Przerwa na czytanie”. Starsi uczniowie samodzielnie, podczas przerw, czytali wybrane przez siebie książki na korytarzach szkoły lub w bibliotece szkolnej. Młodszym uczniom, książki czytali starsi koledzy i pracownicy szkoły. W sumie,  w całej akcji, udział wzięło 176 uczniów.

Galeria

Linki

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031