Home » Aktualności » Jeden z dziesięciu

Pogoda

Jeden z dziesięciu

7 maja 2019 r. został zorganizowany w naszej szkole Turniej Matematyczny dla klasy V i VI pt. „Jeden z dziesięciu”. Pięcioro uczniów z klasy V i pięcioro uczniów z klasy VI, mogli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki. Klasę V reprezentowali: Natalia Frydrych, Julia Szauer, Wiktoria Cichocka, Ilona Szczepańska i Artur Marszelewski. Klasę VI – Bartłomiej Flaszyński, Jeremiasz Jaroszewski, Szymon Śliwiński, Kacper Wiśniewski i Filip Woźniak.

Konkurs składał się z trzech etapów. W I etapie każdy zawodnik miał na stoliku 2 kolorowe karteczki – 2 szanse. Każdy uczeń odpowiadał na dwa pytania w wyznaczonym czasie. W przypadku błędnej odpowiedzi lub jej braku, zawodnikowi odbierało się  karteczkę. Przy stracie drugiej kartki-szansy zawodnik odpadał. Pozostali przechodzili do II etapu.

W etapie II każdy uczeń miał 3 karteczki- szanse. Do odpowiedzi byli wyznaczani przez siebie. Gra toczyła się do momentu, aż pozostało trzech zawodników, którzy przechodzili do etapu III.

W III etapie, każdy zawodnik miał na stoliku 3 kartki. Na początku, uczestnicy odpowiadali na pytania na zasadzie, kto pierwszy, ten lepszy. W momencie, gdy jeden z zawodników miał na koncie trzy poprawne odpowiedzi, mógł już sam wyznaczać odpowiadającego. Gra toczyła się do momentu, gdy pozostał tylko jeden zawodnik – zwycięzca.

W tym roku, zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VI:

I miejsce   – Filip Woźniak

II miejsce  – Jeremiasz Jaroszewski

III miejsce – Kacper Wiśniewski

 

Galeria

Linki

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031