Home » Aktualności » Dzień Ziemi

Pogoda

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi ustalono po to, aby ludzie pochyli się nad dolą planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu co roku biorą udział w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku postanowili przeprowadzić to  bardzo aktywnie poprzez szereg działań. Każda klasa miała za zadanie utworzyć miniogródek, napisać list do Ziemi, uszyć torbę wielokrotnego użytku ,zebrać baterie, stare telefony oraz tonery.

Cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami i dziadkami  bardzo czynnie tworzyła przez ostatni miesiąc przyszkolne ogródki, co miało na celu zwiększyć bioróżnorodność gatunkową. Szyła torby wielokrotnego użytku ,poprzez co doszła do wniosku ,że nie trzeba kupować  jednorazowych opakowań foliowych wyrzucanych do koszy, tylko można iść do sklepu ze swoją uszytą torbą. Ważna okazała się zbiórka zużytych baterii i telefonów.

Poprzez te działania uświadomiliśmy dzieciom, że nie jest obojętne, gdzie je wyrzucają ,gdyż niewłaściwe składowanie może zagrażać życiu wielu gatunków. Uczniowie  oczyma dziecka pisały Listy do Ziemi  i  wyrażały w nich  prośby oraz życzenia. W ten sposób pokazały dorosłym, co można zrobić dla naszej planety.  To postawa młodych ludzi jest często impulsem, że zaczynamy coś robić, że decydujemy się zmieniać nawyki. I tak właśnie się stało.  Postanowiliśmy coś razem zrobić.

Niech dziecięca wiara w to,  że świat jest dobry i że razem naprawdę możemy wpłynąć na rzeczywistość, będzie dla nas motywacją.

Organizatorzy tej imprezy pani Anna Lewandowska  i Sylwia Waldan. Bardzo dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a także rodzicom i dziadkom, że tak wspaniale zaangażowali się w działania, co widać gołym okiem. Nie tylko jest pięknie i kwieciście, ale została zachowana bioróżnorodność. Za chwilę pojawią się pszczoły, motyle… .

Zapraszamy!

Galeria

Linki

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930