Home » Aktualności » Zielona szkoła

Pogoda

Zielona szkoła

W dniach 06-08.06.2018r. uczniowie klas IV – VII wyjechali na Zieloną Szkołę do Ośrodka Kolonijnego „Danusia II” w Lidzbarku Welskim. Uczestnicy wyprawy mieli możliwość aktywnie odpoczywać pośród przyrody, bawiąc się i ucząc, bliżej poznawali okolice Welskiego Parku Krajobrazowego. Celem takiego wyjazdu było uczenie się życia w grupie, kształtowanie samodzielności oraz rozbudzanie nowych zainteresowań.

Po przyjeździe cała grupa została powitana przez kierownika ośrodka i zakwaterowana w 6-osobowych domkach. Podczas pierwszej zbiórki zostaliśmy poinformowani
o zaplanowanych zajęciach, następnie był czas na rozpakowanie się
i poznanie terenu ośrodka. Po obiedzie udaliśmy się na plażę miejską, gdzie odważni kąpali się w jeziorze. Następnie cała grupa udała się do Ośrodka Wczasowego ,,Pod Lipami”, aby uczestniczyć w dodatkowych atrakcjach. W tym dniu uczniowie korzystali z parku linowego, quadów i kuli na wodzie. Dzień zakończył się dyskoteką.

Drugiego dnia odbył się spacer po okolicy, wzdłuż Jeziora Welskiego oraz zwiedzanie miasta. Uczniowie byli także na plaży, w wolnym czasie grali w piłkę nożną, badmintona czy siatkówkę. Po kolacji ponownie korzystali z pozostałych atrakcji: zorbingu, ściany wspinaczkowej i segwaya. Wieczorem zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami.

W ostatnim dniu po śniadaniu, wszyscy udali się na przejażdżkę rowerami wodnymi.  Około godziny 16.30 uczestnicy biwaku wrócili do domu.

Czas spędzony na Zielonej Szkole upłynął wszystkim bardzo przyjemnie, tym bardziej, że pogoda dopisała. Niezapomniane wrażenia z pobytu w Lidzbarku Welskim na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

Galeria

Linki

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj   Wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930