Home » Aktualności » Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

Pogoda

Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

Dla grup przedszkolnych 3,4,5 i 6-latków w Rożentalu odbył się bal andrzejkowy, na który wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Zabawę rozpoczęło oficjalne przywitanie maluchów przez wróżkę, która wprawiła uczestników balu w magiczny nastrój tegoż święta.

Andrzejki rozpoczęły się tradycyjnie laniem wosku. Dzieci poprzez wróżbę dowiedziały się jaką zabawkę otrzymają w prezencie od Świętego Mikołaja, który już niebawem odwiedzi je w ich domach. Czy to właśnie będzie ten jeden z ich wymarzonych prezentów?

Kolejnym z punktów programu balu, była zabawa, w której maluchy losowały z worka jakiś atrybut związany z wykonywanym zawodem. Wróżba miała na celu ukazanie dzieciom kim mogą zostać w przyszłości.

Andrzejkowa zabawa nie mogła by się odbyć bez wspólnych tańców, oraz zabaw integracyjnych, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Na balu odbyła się również wróżba z dwoma sercami, na których spisane były imiona chłopców i dziewczyn. Dzieci, kolejno przekuwały szpileczką serduszka i to imię, na które trafiła szpilka symbolizowało imię ich przyszłej sympatii.

Punktem, kończącym Andrzejki była wróżba z przekładaniem butem, gdzie dzieci kolejno przekładały swój bucik z jednego końca sali na drugi. Maluszek, którego but przekroczył drzwi to właśnie on został tym szczęściarzem i to właśnie jego, jako pierwszego odwiedzi  Święty Mikołaj. Zmieniona formuła tradycji andrzejkowej „przekładanie buta i lanie wosku” została celowo przekształcona na motyw świąteczny.

Wychowawcy: Patrycja Rychcik, Renata Woźniak, Anna Lewandowska

Galeria

Linki

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930